Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Szukasz atrakcji w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o bieżących eventach sportowych czy kulturalnych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o wystawach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której szybko znajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, jak również motele, hotele i schroniska zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Prócz tego dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. piękno parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu czy trasy rowerowe.

Strona o zabytkach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i inne południowe miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Szczególnie pomocna dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego