Stacja czołowa w infrastrukturze technicznej

Stacja czołowa w infrastrukturze technicznej

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy punkt, który skupia rozmaite komponenty służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego

Stacja czołowa to urządzenie używane w instalacjach do odbioru kablówki – na przykład w ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transportuje ona informacje do poszczególnych urządzeń. Specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z najważniejszych modułów tworzących stację czołową. Specjalistyczne aplikacje ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – np. DTV RR4 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – oddzielne porty USB

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – odbierania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w przesyle obrazu, a rozbudowa pochłania ogromne wydatki. Gros komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma też osobne wejścia USB, które umożliwiają dodanie dowolnej zawartości. Komponenty można dowolnie mieszać, tworząc kompleksowy system antenowy.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]