Motoreduktory – gotowe układy napędzające nasz świat

Motoreduktory – gotowe układy napędzające nasz świat

Jeśli potrzebujesz zamówić motoreduktory, koniecznie sprawdź https://ultrarobotics.pl/motoreduktory/.

Motoreduktor to ogólnie mówiąc nierozłączne połączenie napędu elektrycznego z przekładnią. Jak funkcjonują motoreduktory i gdzie się je stosuje? O tym przeczytasz w naszym wpisie.

Motoreduktor – zmniejsza prędkość obrotową silnika

Motoreduktory pomagają wydajniej korzystać z silników elektrycznych jako napęd w najrozmaitszych zastosowaniach przemysłowych. Przy użyciu przekładni redukującej, znaczna prędkość obrotowa silnika zostaje zmniejszona nawet kilkusetkrotnie, przy równoczesnym proporcjonalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Oczywiście skuteczność przekładni z żadnym układzie nie jest 100%, zatem zawsze pojawia się nieduża różnica między mocą wejściową a mocą wyjściową w układzie. W skład nierozłącznego zestawu jakim jest motoreduktor często wchodzą także inne elementy jak hamulce lub sprzęgła. Najważniejszym atutem motoreduktorów jest fakt, że są to gotowe elementy, które można bez trudu wybrać z oferty producenta tak, żeby ich parametry idealnie pasowały do wymogów danego projektu. Konstruktorzy nie tracą w ten sposób tygodni, a nawet miesięcy, na czasochłonne pomiary i testy pojedynczych zestawów elementów. W zależności od typu oraz konstrukcji przekładni, motoreduktory mogą być przeznaczone do krótkotrwałego lub długotrwałego czasu pracy, a także do sporych, średnich bądź niewielkich obciążeń.

W motoreduktorach, w których wykorzystano przekładnie kilkustopniowe, można osiągnąć nadzwyczaj wysoki zakres przełożeń, sięgający wręcz do kilku tysięcy.

Warianty i wykorzystanie motoreduktorów

Mimo, że motoreduktory mogą być składane w oparciu o różne warianty silników (DC, AC, BLDC oraz bocznikowych), dzieli się je według rodzaju przekładni zastosowanej na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się zatem następujące motoreduktory:
– motoreduktory ślimakowe (wykorzystujące przekładnię ślimakową),
– motoreduktory planetarne (z przekładnią planetarną),
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (wykorzystujące przekładnię walcową),
– motoreduktory stożkowe (wykorzystujące przekładnię stożkową).

Brak raczej takiego obszaru gospodarki, w którym nie dałoby się zastosować motoreduktora w roli napędu. Czy to transport, produkcja żywności lub przemysł, dzięki motoreduktorom działają różnorodne automaty, jak m.in linie produkcyjne, dachy ruchome, wertykulatory albo kolejki w parku rozrywki. Szerokie spektrum ich mocy, rozmiarów oraz rodzajów użytych w nich silników i przekładni przyczyniła się do tego, że ilość potencjalnych zestawów, które teraz mają w ofercie cenieni światowi producenci motoreduktorów, trzeba wyrażać już nie w setkach, ale wręcz w milionach.

Lokalizacja firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]