Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Świat rysunku cały czas przechodzi zmiany i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych technik preferując tworzenie swoich prac tylko w tzw. digitalu. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko swobodę sporządzania dzieł 2D, ale też odwzorowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie generuje w tej chwili ogromnych kosztów – każdy może przecież zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który zarazem jest całkowicie darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie instruktora

Obsługi każdego oprogramowania można nauczyć się samemu, jednakże proces ten trwa wtedy dłużej i często bywa dość męczący. Dlatego też zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie sporo korzyści przede wszystkim tym, którzy dopiero poznają program Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nanoszenie rozmaitych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez uczestnika kursu doradzając, które elementy wymagają poprawy i podpowiadając ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, aby odbywał się on w niewielkich grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także miłośników animacji

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie zdolnością pożądaną i docenianą głównie w świecie projektowania, gier wideo i filmu. Poznanie programu Blender 3D daje tym samym masę perspektyw zawodowych. W czasie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można śmiało umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników takich kursów to po prostu hobbyści i artyści, którzy pragną rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności lub odkryć nowe drogi ekspresji.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]