Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Dowiedz się wszystkiego o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są piękne. W zasadzie co kilka dni, a głównie w okresie, gdy urlopowicze masowo napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia wybrały się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Stąd tym, którzy lubią góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą metodą, by pozyskać nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdej z głównych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które okazują się konieczne w przypadku rozmaitych niefortunnych wypadków. Szkolenie pokrywa także zasady prawidłowego działania podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma duże doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie całego świata. Kursy odbywają się na łonie natury (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w niedużych grupach, które na ogół nie przekraczają sześciu osób. To sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie podstawową wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]