Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Szukasz korzystnej oferty kursu digital paintingu? Nie zwlekaj! Skieruj się tu.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do projektowania postaci oraz świata przedstawionego stosują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Istnieje wiele programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo że służył w pierwszej kolejności jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym softwarem ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy GIMP, w których dzięki użyciu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami olejnymi, gwaszem lub akwarelą. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Szukaj kursu digital paintingu online z możliwością kontaktu z twórcą kursu

Na ogół nauka digital paintingu toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, niemniej jednak aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać przydatne techniki wykorzystania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw działania programu. Istotne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]