Uniwersalne i ponadczasowe – srebrne kolczyki

Uniwersalne i ponadczasowe – srebrne kolczyki

Więcej informacji o kolczykach srebrnych

Srebro to najbardziej lubiany przez wytwórców kolczyków surowiec. Nie może to oczywiście zaskakiwać, gdyż naprawdę ma mnóstwo dobrych stron. Jego ceny są znacznie niższe niż wielu innych kruszców, a jest metalem szlachetnym, zatem nie rdzewieje i latami nie traci swoich zalet. Srebrne kolczyki są też cenione ze względu na bezpieczeństwo ich używania – znacznie ograniczają wszak niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji. Jako że są naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla poszukujących uniwersalnej i wytrzymałej biżuterii, warto napisać parę słów o tym, gdzie je nabyć i jak dbać o srebrne kolczyki.

Zakup srebrnych kolczyków – kilka wskazówek

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy wyszuka coś dla siebie – tak fani tradycyjnych pomysłów, jak i panie, które bardziej lubią niebanalne wzory. Przed kupnem konkretnych kolczyków dobrze więc zorientować się, co proponują nam różni sprzedawcy. Najlepszym wyjściem z całą pewnością okaże się zakup w internecie – zwłaszcza, kiedy chcemy znaleźć oryginalne projekty srebrnych kolczyków.

Czyszczenie srebrnych kolczyków

Pomimo różnych plusów, srebro ma również gorsze strony. Najważniejszy jest fakt, że srebrne kolczyki po paru latach śniedzieją. Możemy do tego nie dopuścić często myjąc je odpowiednimi preparatami oraz trzymając w bezpiecznych pudełkach. Nigdy nie używajmy jednak do ich pielęgnacji zwykłych płynów, które potrafią uszkodzić delikatny metal.