Topaz mistyczny w jubilerstwie

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Kup mistyczny topaz

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru nietrudno pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także w pracy. Ważna jest również różnorodność barw, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.