Subtelne piękno biżuterii z topazami

Subtelne piękno biżuterii z topazami

Dowiedz się, gdzie zamówić topazy

Topaz to jeden z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, a jego zalety od lat są cenione przez złotników oraz ich klientów. Może mieć najróżniejsze barwy – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co dodaje mu oryginalnych wartości estetycznych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są też wersje złote. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki oraz naszyjniki, ale jubilerzy wykonują również inne produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek około tysiąca złotych, natomiast na srebrne wydamy niekiedy sześciokrotnie mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające danym gustom warto zatem wybrać się do paru salonów – zaś to pochłania dużo czasu. By takich problemów uniknąć, warto postawić na kupno online. Jest to rozwiązanie dużo łatwiejsze, a poza tym wchodząc do sieci mamy szansę także trafić na kolczyki czy wisiorki w niższych cenach.