Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Zamów srebrne zawieszki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi również kontakt z wodą oraz słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub włożyć do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.