Popularne typy zapięć w kolczykach srebrnych

Popularne typy zapięć w kolczykach srebrnych

Zobacz, gdzie zamówić kolczyki srebrne.

Kupując kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, kształt i surowiec wykonania, ale też na zapięcie. Oto zwięzły wykaz najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje spora wygodę noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu latem, kiedy nie nosi się szalików, czapek ani ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przebitych uszu. Obecnie dość rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo popularny jak tradycyjny bigiel, jednakże prostszy w zapinaniu, za sprawą rozchylanej klapce z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, zwykle złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]