Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków? Sprawdź https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Obdarowanie ukochanej pierścieniem to bardzo stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, iż od owego palca biegnie żyła wiodąca wprost do serca, nazywana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, iż to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych. Z początku sporządzano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli zademonstrować swoje pełne zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, jednak materiały te faktycznie powszechnie stosuje się do ich tworzenia dopiero od paru stuleci, przy czym znamienny przyrost ich powodzenia daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień ze sporym diamentem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania rozmaitych kamieni oraz metali jest ogromny. Poza diamentami stosuje się rubin, szmaragd czy szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a także drewno, jednakże wciąż na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych rodzajów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, iż narzeczony ma obowiązek wydać na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt zakupu zależny jest od kilku czynników: materiału, liczby karatów, użytego kamienia czy wzoru, wobec tego każdy odszuka śliczny, oryginalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem miłości i zaangażowania, dlatego jego cena ma drugorzędne znaczenie. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej narzeczonej.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]