Praktyczne tabliczki informacyjne

Praktyczne tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące BHP. Na co dzień możemy ich nawet nie zauważać, jednak dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Zobaczmy w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które oznaczają nieruchomości – bloki, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, komendy policji. Przyczyniają się do tego, że z łatwością odnajdziemy np. urząd miasta. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach nieruchomości, bo bardzo często można je także zauważyć wewnątrz. To bardzo duży zespół znaków, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego biura lub pracownika w wielkich wieżowcach – w urzędach przy wejściu widnieją tabliczki z określeniami departamentów. To powoduje, że błyskawicznie znajdziemy na przykład referat pomocy socjalnej czy wydział komunikacji. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez odpowiednie ustawy, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Znakują drzwi bezpieczeństwa, wyznaczają strefy służbowe, komunikują o ważnych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, są także fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych materiałów (np. PCV), niejednokrotnie świecą w ciemności i można je szybko zamontować.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]